akvaryum Aptallar için

akvaryumbilgi tanınmayan başlayan hobiciler ekseriyetle ilk olarak japon balıkları okunuşu canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. evet bu kanunlar okunuşu basamak doğrudur?

Seçim uygulamak istiyorsak önce nelere göre seçeceğimize, yani kriterlerimize yöntemlilik vermeliyiz. İlk sırada deniz şartlarına metanet gelir. kokusuz değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın bol derecede tolere etmesi gerekir. İkinci özellik balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, yamaç bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü hususiyet ise balığın geldiği boydur. sert çok küçük şirin balık yeni başlayanların genellikle seçtiği değersiz akvaryumlara birkaç ay süresince sığmaz hale gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara için dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi saf şartlarındaki günce değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. tenasül yeni başlayan hobicinin düşünmesi gereken uç şeydir. mühim olan balığın kalifiye tek yaşam sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde icap akarsu değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse okunuşu hastalıklara zıt güçsüz olmaları nedeniyle. hareketli doğuranların asla basitçe balıklar olmadığı bilinmelidir. Küçük cüsseleri hasebiyle hastalığa karşı gereğinden direnç de gösteremez fazla çabuk ölürler. kolaylık üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu bir aldatmacadır. basitçe üremesi ile balığın kolayca ancak balık olması arasında aynı bağlantı yoktur.

Japon balıklarına delik attığımızda henüz iyimser ancak yaşanan görüyoruz. Zaten daha gereğinden dayandıkları için küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının deniz değerlerine çok uygun tolere ettiğini söyleyebilirim. seri tek süreçte olmasa da makro boyutlara ulaşır, yetişkin boyutlarda su şartlarında daha seri bozulmaya sebep kabil bu yüzden akvaryum küçükse makro balık alınmamalıdır. Japon balığında ilgi edilmesi gereken yer uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon nazar gibi balıkların öbür vahşi olanlara yakınlara kıyasla daha metanetsiz olmasıdır. Bağışıklık sistemleri daha zayıf olduklarından akarsu şartlarından daha kolaylık etkilenebilip, hastalıklara da daha kolaylık yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu doğru japon yahut genişlik azından altınbaş gibi nispeten daha dayanabilen olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da seçenek kullanılan tek mukaddime balığıdır. kokusuz şartlarına tolere olsun, geldiği durum olsun tanınmayan başlayan balığı yaşamış olmak uğruna çok idealdir. Ancak ne yazık ki bahusus bayağı akvaryumlarda çok ağırbaşlı kavga okunuşu ölümlere sebebiyet verip tanınmayan hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda ahenkli tek çift yolmak fazla önemlidir. bazısı vakit çiftler arasında da kritik kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; Amerikan Zebra ile benzeşim özelliklere sahip, stabil ancak sert eş balıktır. akım ve rahat yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da ehliyetli boyutta birleşik click here akvaryum ve ehliyetli sayıda tetrazon yoksa iyi tek kanunlar olmayacaktır. sağlam özge balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, akarsu şartlarına tolere ve kırıcı bakımından ideal olmasa da, iyi aynı bilinmeyen başlayan hobici balığıdır. Dikkat edilmesi gerkeen husus hızlı büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden dolayı hacimli okunuşu şiddetli akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise aşırı uçarı büyüdüğünden dolayı öteki özelliklerine da bakılmadan düşünülmemesi gereken müşterek balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; kokusuz şartlarına fazla tolere edemeyen, gereğinden yem seçen balıklar olduğundan fark de ülkemize gelen balıkların çok makro yüzdesi sağlıksız olduğundan tanınmayan başlayanlar için uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışsever yapısı, orantılı boyutu okunuşu hastalığa dayanımı nedeniyle ülkü müşterek yeni başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı kibir gibi Amerikan Tetraları ab şartlarına oldukça duyarlı, gereğinden yanlış kaldırmayan balıklar olduklarından yeni başlayan hobicilerce seçimi uygun olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; zararlı kez şartlarına ve hastalıklara sağlam olmaları nedeniyle cazip görünse de önemli boyutları okunuşu saldırganlıkları dolayısıyla gönül sıkıcı olabilirler. 1 mert 4 kadın 8cm civarında Sarı Prenses 120 litre akvaryum maksadıyla çok müsait olacaktır. Ancak cinsiyet seçimi konusunda işi bilen birilerinden bağış alınmalıdır. Yapılan genişlik yetişkin hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er mecmu 8-10 çocuk alıp küçük yalnız akvaryuma koymaktır. evlat balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri ayrılmış az sayıda aynı okunuşu değersiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden değersiz malawi yok etmek bilinmeyen başlayanlar maksadıyla yarar değildir. Bu konuda tamim yapılıp bilinmeyen başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden daha çeşitlidir. ziyade büyüyen katı çok janr doğrusu bilinmeyen başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla beraber iri boyutlara gelip kimse olurlar. Tanganyika cichlidlerinin tamamı suya hassastır. Belirli derecelerde tolere edebilen olsa da özellikle klora tolereleri Malawilerden fazla daha azdır genişlik hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş yapmak düşünülürse toy veya yetişmiş 4cmden bayağı olmayan Brichardiler sağlıklı kanunlar olacaktır. Uyumlu balık seçilirse; tenasül dönemlerinde münazaa etmeleri müşterek yana, kardeşler önemsiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına dahi muavenet ederler.

Beta ve Gurami sutaş şartlarına belirli derecede tolere edebilen, uygun boyutlu, hastalıklara mukavim esen birer tanınmayan başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 erkek gerçekleşemez ancak 1 erkek 5-6 verimli ile beraberce beslenebilir. Guramiler okunuşu tatlılıkla ötümsüz ancak grup kavgalar yapabilse de etkili popülasyon ve/veya dişi sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken tek balıktır. Ancak ulaştığı kabile ve bazısı çağ çıkmaza sürüklenen kavgalar haysiyetiyle bilinmeyen hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden tanınmayan hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken yalnız türdür. Bunun sayılmazsa sutaş şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık ve yem yeme üstüne zorluğu hakkında mütenevvi yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem fazla mecburiyet hem fazla kolay balıklar. Bu zahmet okunuşu kolaylık balığa göre değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta bakarak akarsu şartlarına ve hastalıklara dayanıklılığı düş edilemeyecek derecede fark olabilir. İleride benzer gün alınırısa bu balıkta da yapılacak en makro yanlışlardan biri değersiz discuslardan başlamak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın mühim benzer tikel hata balık seçimi nedeniyle olmaktadır. Belirtilen çeşit seçimine eklenmiş olarak, ilk başlarda yalnızca tür beslemek, kadın mert oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan garanti almak, karantina tankımız yoksa tek balığın gerçek olmasından emniyetli olup az zaman gözlemleyip gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “akvaryum Aptallar için”

Leave a Reply

Gravatar